Ako pomohol mne….

Príbeh manažérky Lucie, ktorá si prešla pri intolerancii všeličím a dnes vďaka Food Detective žije plnohodnotnejší život.

„V septembri 2016 pár dní po jednom traumatickom zážitku ma moje telo prekvapilo prvý krát neuveriteľnou reakciou, kedy mi celá tvár začala opuchať, kožu na tvári a tele som mala zapálenú a oči, ako keby ma poštípala celá rodinka včiel.  Začala som teda postupne improvizovať a vysadila lepok, vyhýbala sa prachu a všetkým parabénom v kozmetike, ale nič to na stave nemenilo. Začala som chodiť ku kožnému ako na klavír, predpísal mi silné kortikoidné maste a este horšie lieky (prednisol), ktorý mi jemne stav pokožky nárazovo zlepšil, ale o vedľajších účinkoch sa asi nemusím rozpisovať. Pribrala som, nálada bola ako na hojdačke, celé zle. Po 4 mesiacoch trápenia som si v stave najvyššej núdze objednala úplnou náhodou Food Detective.

Na FB sa mi priplietla reklama a úplne podvedome som ho kúpila a hneď večer som si ho spravila. Vyšla mi intolerancia na mlieko a vajcia…..toto ma fakt nenapadlo. Vajcia ani mlieko som nikdy neriešila, maximálne som preferovala bezlaktózove mlieko, čo ale viem, že situáciu pri intolerancii na mliečnu bielkovinu neriešilo.

Po striktnom vysadení VŠETKÝCH mliečnych výrobkov, vajec a hovädzieho mäsa sa mi neskutočne zlepšil stav. Kortikoidné lieky som vysadila dávno pred testom, čiže som čakala návrrat zlého stavu a doteraz…ťuk ťuk ťuk….sa držím.  Po vysadení zistenej nežiaducej potraviny zo stravy sa mi konečne vrátil život do normálnych koľají a nepreháňam, keď poviem, že už som mala pocit, že potrebujem okrem kožného aj psychiatra :) Teraz sa učím fungovať na novom princípe stravovania, je to na začiatku trošku náročnejšia príprava ale dostupnosť alternatívnych rastlinných výrobkov v obchodoch mi situáciu našťastie uľahčuje.

Takže ďakujem za existenciu Food Detectivu….mne pomohol mega :)!“
Lucia (Bratislava)