Máte zdravotné problémy, no symptómy nenaznačujú potravinovú intoleranciu? Alebo vám test FoodDetective vyšiel negatívne a vy napriek tomu pociťujete ťažkosti?

Cambridge Nutritional Sciences Ltd. ponúka rad doplnkových laboratórnych testov, ktoré pomôžu určiť špecifické zdravotné problémy.
Po objednaní testu vám bude doručený set na odobratie vzorky. Na analýzu stačí kvapka krvi z prsta. Odobratú vzorku nám zašlete a výsledok vám bude doručený do 10-14 pracovných dní.

 

 

CELIAKIA

Celiakia je autoimunitná choroba, ktorá je spôsobená trvalou neznášanlivosťou gluténu (lepku), postihuje hlavne tenké črevo. Príčinou je abnormálna aktivácia vlastného imunitného systému tela, keď v ňom zaregistruje prítomnosť lepku. Toto ochorenie sa môže vyvinúť v akomkoľvek veku.
Symptómy celiakie: únava, letargia, vracanie, bolesti hlavy, úbytok hmotnosti, hnačky, vredy v ústach, dýchavičnosť.
Pociťujete niektoré z týchto symptómov ? Objednajte si test a pozitívny výsledok konzultujte so svojím lekárom, ktorý vám nasadí liečbu a vy sa tak zbavíte nepríjemných ťažkostí.

ŠTÍTNA ŽĽAZA

Štítna žľaza je uložená na prednej strane krku. Jej úlohou je produkcia hormónov, ktoré riadia celkový metabolizmus, ukladanie vápnika do kostí a vývoj mozgu vo fetálnom období. Náš imunitný systém môže napadnúť bunky našej štítnej žľazy. Tento stav sa nazýva autoimunitné ochorenie štítnej žľazy a vedie k hypotyreóze alebo hypertyreóze.
Hypertyreóza- teda nadmerná činnosť štítnej žľazy sa prejavuje úbytkom hmotnosti, búšením srdca, vysokým krvným tlakom, zvýšenou chuťou do jedla, chvením rúk, potením, zväčšením štítnej žľazy, zápalom spojiviek a ďalšími problémami s očami.
Hypotyreóza- znížená činnosť štítnej žľazy sa prejavuje depresiou, záchvatmi paniky, pribúdaním na hmotnosti, zvýšenou hladinou cholesterolu, migrénami, kŕčmi, hypoglykémiou. Pociťujete niektoré z týchto symptómov ?
Objednajte si test a pozitívny výsledok konzultujte so svojím lekárom.

VITAMÍN D

Vitamín D je „slnečný“ vitamín, je to vlastne prohormón, ktorý naše telo produkuje z cholesterolu. Pretože to je prohormón, ovplyvňuje celý organizmus. Jeho receptory boli objavené v skoro každom type ľudskej bunky, od mozgu, až po kosti. Vitamín D je ako prohormón produkovaný vo vašej pokožke po vystavení sa slnku, a potom je premenený do účinnej hormónovej formy. Nedostatok vitamínu D spôsobuje zhoršenie vstrebávania vápnika z potravy a pri dlhodobom nedostatku vedie k rachitíde – krivici detí, zhoršuje priebeh osteoporózy dospelých, zapríčiňuje mäkkosť a lámavosť kostí. Vitamín D chráni pred sklerózou multiplex, reumatoidnou artritítou, srdcovocievnymi ochoreniami a mnohými ďalšími ochoreniami nervového systému.
Objednajte si test a prejdite tak chorobám, ktoré nedostatok vitamínu D vyvoláva.