Zmeny stravy a život s potravinovou intoleranciou

Ak vám Food Detective™ indikuje pozitívne výsledky, znamená to zvýšenú produkciu protilátok na konkrétnu potravinu, a teda jej neznášanlivosť organizmom. Reakcie môžu byť mierne, stredné alebo silné.

Akonáhle raz zistíte, že máte intoleranciu na konkrétnu potravinu, odporúča sa vylúčiť túto ‘reaktívnu’ potravinu minimálne na 3 mesiace.

Ak prostredníctvom testu zistíte viacero pozitívnych výsledkov, zo začiatku môže byť pre vás príliš ťažké vylúčiť všetky potraviny naraz, preto by mohlo byť jednoduchšie:

a) vyhýbať sa najskôr potravinám so strednou až silnou reakciou

b) striedať potraviny vykazujúce miernu reakciu

Prvé myšlienky na vylúčenie určitej potraviny z vášho jedálnička (možno dokonca aj tej najobľúbenejšej) bývajú v mnohých prípadoch skľučujúce. Niektorí ľudia sa cítia prvých pár dní po vylúčení potraviny horšie, a hoci to s určitými potravinami môže byť ťažké, treba vytrvať.

Pokiaľ ste v štádiu vylúčenia určitej potraviny, pokúste sa ju nahradiť jej substitútmi. Existuje viac alternatív, než si myslíte. Naša časť o vyváženej strave vám poskytne informácie týkajúce sa najčastejšie vyskytujúcich sa reaktívnych potravín.

Zistenie, že máte potravinovú intoleranciu, neznamená koniec sveta, je to len začiatok iného spôsobu stravovania sa. Uvidíte, že odstránenie problémovej potraviny vám umožní plnohodnotne žiť bez príznakov, ktorými ste trpeli.

Máme pre vás tiež zopár tipov ako si pomôcť pri PI z prírodnej lekárne. Článok nájdete tu.

Vaše skúsenosti s testom Food Detective™.