Pošlite nám aj Vy Vaše skúsenosti s testom Food Detective™

Vaše skúsenosti s Food Detective ™

Už skoro 2 roky behám po lekároch, bol som aj na „hadici“ na gastre aj na chirurgii, všade s výsledkom, že som zdravý. Keďže som sa neustále sťažoval na bolesti brucha, ktoré však vyšetrenia nepotvrdili, posielali ma aj na psychiatriu. Pátral som teda ďalej po vlastnej osi. Až na základe výsledku testu Food Detective, kde mi vyšlo pozitívne najmä mlieko, sa veci pohli konečne dopredu a ťažkosti začali pomerne rýchlo ustupovať. O jedálniček sa mi našťastie stará mama, lebo ja by som ľahko zhrešil a dal si milovanú šľahačku – zdá sa, že práve z nej som mával tie neznesitelné a ukrutné kŕče.…. (Michal, NMnV)
———————————————————————————————–
Už viac ako 10 rokov som sa trápila s tráviacimi ťažkosťami (nadúvanie, pocit plnosti…), ale i mnohými inými problémami (nepredstaviteľná únava, bolesti hlavy, začervenanie pokožky, svrbenie pokožky, nervozita…). Celý čas som si však neuvedomovala, že príčina všetkých problémov je len jedna – potravinová intolerancia. Chodila som po rôznych vyšetreniach a pripadala si ako hypochonder, keďže všetky výsledky boli negatívne.

Napokon som na internete objavila stránku o produkte Food Detective a nechala sa otestovať. Vyšla mi intolerancia na mlieko, pšenicu, vajcia, kukuricu a kvasnice. Odkedy sa snažím tieto potraviny nahradiť inými, môj zdravotný stav sa výrazne zlepšil. Zaujímavé je, že na mlieko som mala podozrenie a snažila sa piť len bezlaktózové mlieko, test však potvrdil intoleranciu mliečnej bielkoviny – nie laktózy, takže vyradenie bezlaktózových produktov zlepšeniu môjho zdravia výrazne napomohlo.  Zo srdca Vám ďakujem!!! (Ľuba, NM)
———————————————————————————————–

Dlhé roky som nepotrebovala služby lekárov a tak ma zaskočil fenomén dnešnej doby, keď Vám všeobecný lekár povie nájdite si odborného lekára -imunológa, gastroenterológa… Lekári si ma posúvali od dverí k dverám a mňa to bezvýsledné behanie a absolvovanie nepríjemných vyšetrení prestalo baviť. Tak som si začala na nete zháňať informácie a dopracovala som sa k produktu Food detective.

Test je veľmi zrozumiteľný a dokáže si ho každý spraviť doma -já som potrebovala pomoc len pri odbere- nie každý sa dokáže pichnúť sám :). Po 40 min. som vedela na čom som, moje podozrenie na intoleranciu sa potvrdilo v 5 potravinách. Odporúčam každému, kto má podozrenie, že jeho zdravotné ťažkosti by mohli byť spôsobené intoleranciou a nemá čas a chuť sa púšťať na turné po doktoroch.Mrzí ma len, že mi tento produkt nevedeli odporučiť v žiadnej ambulancii ani kamennej lekárni. (megi)

—————————————————————————————————————-

„Pani Andrea, ďakujem Vám za váš ľudský prístup a ochotu. Možno tí, ktorí nevedia, čo je to trpieť na intoleranciu a nemajú s tým problém, si budú myslieť, že preháňam, keď poviem, že test Food Detective mi „zachránil život“. Nie je nič príjemné, keď vás neustále vyšetrujú a výsledky ukazujú, že všetko s vami je v najlepšom poriadku, pritom máte rok problém s očami, ružové fľaky na tvári, ktoré sa na týždeň stratia a na další zas vyrazia.

O dlhoročných črevných a žalúdočných problémoch ani nehovorím. Aby som sa veľmi nerozpisovala….nikoho nenapadlo, že by mohlo íst o intoleranciu, takže verný kamoš internet pomohol a dostala som sa k testu Food Detective a Food Print. Bola mi zistena najvyššia intolerancia na mlieko a mliečne výrobky + iné ďalšie, ale v nižšej miere. Okamžite som mliečne výrobky vylúčila a ostatné obmedzila podľa intenzity. Za necelé dva týždne moje problémy zmizli a telo sa dalo do normálu. Čo by som ale nikdy nepredpokladala je, že môj problém s očami mohol súvisieť s intoleranciou.

Vyše roka ma oči neustále pálili, slzili, boli začervenané, citlivé na všetko možné, mávala som aj slabšie a rozmazané videnie, takže na očnom a u alergologičky bol môj druhý domov. Je to neuveritelný pocit úľavy a chcem odkázať tým, ktorí majú podozrenie na intoleranciu, určite odporúčam spraviť tento test a máte to čierne na bielom. A tí, ktorí už viete, že intoleranciu máte tak ako ja, nezúfajte….na nový jedálniček sa dá v pohode zvyknúť a akékoľvek obmedzenie stojí za to….a mimochodom, v obchodoch začali zaradovať do predaja skvelé výrobky, ktoré sú alternatívou mlieka ..tak držím všetkým palce.“ Maria Hadidomova, Poprad

——————————————————————————————————————–

Ako som Vám písala v minulosti, moja 6-ročná dcérka sa skoro pol roka sťažovala na krátku a intenzívnu bolesť hlavy, pediater jej urobil vyšetrenie, dopadlo dobre, poslal nás k očnej, tam bolo všetko v poriadku, následne sme mali ísť k neurológovi a na rtg prínosových dutín. V tom období dcérka postrehla zmeny: intenzívna bolesť sa začala prejavovať v brušku, už nie v hlavičke. Zakúpili sme jej u Vás Food Detective, aby sme odhalili najväčšmi dráždivé potraviny. Vyšiel jej lepok, ktorý sme okamžite obmedzili, od toho obdobia dcérka už bolesti neudáva a je spokojnejšia. Magdaléna (Stupava)
——————————————————————————————————–

Zasielam Vám moje skúsenosti po zahájení rešpektovania intolerancie potravín, ktoré mi vyšli podľa Vami zaslaného testu. Škoda, že to klasická medicína neakceptuje. Lekári, ktorých uznávam ako dobrých odborníkov vo svojom odbore, sa vyjadrili v tom zmysle, že sa jedná o komerčnú záležitosť. Manžel tomu tiež neveril a myslel, že ja tomu verím len preto, že ma tesť stál dosť peňazí. Mnohokrát ma počul rozprávať priateľov o princípe intolerancie a vidí zmeny na mne, preto sa rozhodol vyskúšať to tiež. Som tretí rok na dôchodku, v tomto roku budem mať 60 rokov. Posledných 5 rokov sa u mňa prejavujú rôzne neduhy.

Trápila ma solárna intolerancia, ktorá sa prejavovala červenými fľakmi na tvári. Celý rok používam na tvár krém s ochranným faktorom 50. Neznesiteľne ma svrbievali uši. Ušné vyšetrenie vylúčilo zápal, sluch mám dobrý. Pre paradontózu som prišla o zuby, zostalo mi ich iba 6. Vypadávali mi vlasy. Ortopedické vyšetrenie potvrdilo osteopéniu. Pre bolesti drobných kostí dlaní a chodidiel som sa podrobila roentgenu rúk, kde mi vyšlo 5 diagnóz, niektorým ani nerozumiem.

Pre séroaktívnu reumatoidnú artritídu mi lekárka doporučila bezpurínovú diétu, obmedziť mäso, nahradiť syrmi a vajcami. Pri takejto diéte som sa cítila malátna a hladná. Priateľka zo študentských rokov Ľuba Albertová pracuje v Centre alternatívnej medicíny v Bratislave, obrátila som sa na ňu, nech mi poradí vzorový jedálny lístok. Neporadila mi diétu, ale mi poradila, aby som si objednala test na potravinovú intoleranciu a stravovala sa podľa výsledkov. Test som si spravila a ostala som zhrozená. Kukurica, mandle a ovos nie je problém vynechať. Ale pšenica, mlieko a vajcia predstavujú každodennú stravu. Myslela som, že nebudem mať čo jesť.

Zamerala som sa na potraviny, ktoré môžem a konštatovala, že sa to dá. Môžem testované druhy mäsa, zemiaky, ryžu, ovocie, zeleninu, špaldu … Začala som od októbra 2012. Dva mesiace som to brala úplne vážne. Vedome som nezjedla nič z intolerantných potravín a poháňalo ma hlavne to, že už prvý mesiac som schudla 3,5 kg a doteraz 10 kg, ale už sa váha zastavila na 83 kg, čo som mala naposledy pred 15-timi rokmi. Uvedomujem si, že obmedzením cukrov a tukov môžem ešte schudnúť.

Uši ma mierne svrbia iba keď zjem koláče zo pšeničnej múky, vlasy mi prestali nadmerne vypadávať, zapálené ďasná sa zahojili a hoci zuby nadmerne trčia, nemusia ešte von, vo februári 2014 mám ísť na denzitometriu, som zvedavá, ako dopadnem, lebo som vysadila caltrate bez vedomia lekára, bolesti rúk a nôh sa zlepšili, ale beriem aj lieky na artritídu, ráno sa nebudím so zahlieneným hrdlom, iba keď neodolám mliečnej pochúťke, manžel sa nesťažuje, že v noci chrápem, zmiernilo sa potenie a nepríjemný telesný pach, mám mäkšie a prázdnejšie brucho, netrpím plynatosťou, celkove sa cítim aktívnejšia a na zasýtenie potrebujem menej jedla.

To sú len moje subjektívne pocity a zlepšenie kvality života. Dôležitejšie je to, čo sa odohráva vo vnútri organizmu, o čom ani neviem. Manžel nechcel vedieť na čo je intolerantný, lebo má diétne obmedzenia pre ochorenie žalúdka a pre dialýzu, nechcel ďalšie potravinové obmedzenia. Ľutoval ma, čo všetko nemôžem jesť. Teraz si to rozmyslel a test chce. Objednávam ho aj pre synov a nevestu. Známi sa ma vypytujú, akú diétu držím, keď som schudla. Každému s nadšením rozprávam o potravinovej intolerancii, čo som sa dozvedela z internetu, ale pre väčšinu ľudí je tých 77 € veľa.

Neviem si predstaviť, koľko by som musela dať na potravinové doplnky, aby som dosiahla také zlepšenie zdravia ako s rešpektovaním potravinovej intolerancie.
p. Anka (Oslany)
——————————————————————————————————-

V tomto príbehu sa hádam nájde väčšina trpiacich potravinovou intoleranciou a tých ďalších možno inšpiruje. Dlhotrvajúce zdravotné ťažkosti sa dajú riešiť aj inak ako braním ťažkých liekov. Príbeh mladej dámy Andrey z Bratislavy hovorí za všetko: “10 rokov mi liečili len symptómy akné, vrátane podávania tých najškodlivejších liekov (sami uvážte akých, keď min. rok sa nesmiete po nich ani snažiť otehotnieť).

Známy mi poradil Food Detective test, okamžite som rozpoznala, že ja som čistý prípad potravinovej intolerancie a odhodlala som sa s tým hneď aj niečo robiť. Po 2-3 týždňoch som sa jednoznačne lepšie cítila, lepšie spávam, nakoplo sa mi trávenie, dnes chodím na potrebu 3x za deň predtým 1x za 3 dni. O pleti ani nehovorím, a ako skvelý side effect som schudla 2,5 kg za 2 mesiace a pritom jem toho určite viac ako predtým, dávam si čisto len pozor na mlieko, vajcia, citrusy, raž a pšenicu. Ano učím sa žiť inak, celkom je to aj kreatívne a musím čítať etikety, ale stojí to za to, priatelia!” Andrea z Bratislavy
———————————————————————————————————-

Často som sa cítila unavená a bolo mi ťažko od žalúdka. Najviac ma však trápilo, že sa vyhadzujem na pleti. Kamarátka mi odporučila Food Detective. Bola som naozaj veľmi prekvapená okamžitými zlepšeniami. Dokonca som zistila, že som sa uplne zbytočne vyhýbala potravinám, o ktorých som si “len myslela”, že mi spôsobujú vyrážky na pleti. Je pravda, že sa neviem ešte vzdať všetkých potravín, ktoré mi v potravinovej intolerancii vy3li, ale statočne sa vyhýbam tým, ktoré sa mi potvrdili ako najsilnejšie.

Cítim sa omnoho lepšie – ľahšie na žalúdku a tiež výsledky pleti sú zretelné, dokonca mi zmizli kruhy pod očami, ktoré mi robili starosti už roky. Takže som štastná, že môžem o tomto skvelom produkte vedieť, a rozprávať o ňom ďalej. Ďakujem“ Peťa (Bratislava)

———————————————————————————————————-

Moje zdravotné problémy začali v roku 2002. Pálenie záhy, nadúvanie a bolesti v črevách. Snažil som sa svoje problémy riešiť diétami, ale nič nepomáhalo. Na pálenie záhy som užíval antacidá, ktoré mi síce na čas uľavili, ale nepomohli. Vyvrcholilo to až vredom dvanástornika. Po niekoľkotýždňovej liečbe a úprave stravovacích návykov sa však moje problémy začali pomaly vracať a udreli ešte väčšou silou. Došlo to až do stavu, kedy som mal pálenie záhy aj z čistej vody. Potom prišli 2 mesiace stálej bolesti čriev a žalúdka. Prešiel som všetkými lekárskymi vyšetreniami a nič sa nezistilo.

V zúfalosti som siahol po internete, kde som našiel Vás a Vašu firmu. Po preštudovaní vašej webovej stránky som si test „FOOD DETECTIVE“ objednal. Hneď ako mi prišiel, som si test spravil. Výsledok ma šokoval. Nikdy by ma nenapadlo, že budem mať silnú intoleranciu na vajíčka, pšenicu a moje obľúbené arašidy. Hneď na druhý deň som tieto potraviny vysadil, alebo aspoň niektoré eliminoval a moje problémy začali každým dňom ustupovať. Dnes sa cítim skvele a to aj vďaka Vám. Posielam Vám veľké ďakujem. A ostatným poradím len toľko.

Test nie je lacná záležitosť, ale uvedomme si, koľko peňazí dáme na zariadenie bytu, opravu auta, mobilu a plno iných zbytočností v porovnaním so zdravím. Sám osebe si myslím, že každý z nás má určitú alergiu na určité potraviny, len o tom nevie. Ja osobne by som to odporúčal každému. Ja som to spravil v práci a vzhľadom na naše nízke zárobky si to už objednala kolegyňa, ktorá si o sebe myslí, že má alergiu na mlieko. Ale len myslí, nemá to potvrdené. Prajem jej, aby aj u nej sa kvalita života zmenila k lepšiemu, tak ako u mňa. Ešte raz veľké ĎAKUJEM. S pozdravom Jozef Š.

———————————————————————————————————————–

Jako osobní trenérka a výživová poradkyně se ve své praxi poměrně často setkávám s klienty, kteří za mnou přichází nejen s tím, že chtějí zhubnout, ale také proto, že je trápí různé nespecifické potíže (únava, zácpa, nadýmání, bolest hlavy, retence vody apod.). Tito klienti už za sebou mají často mnohá lékařská vyšetření, která však žádnou příčinu těchto potížíneodhalila. Když jsem s těmito klienty pracovala dříve, bylo většinou velmi těžké přijít na to, o jaký problém se konkrétně jedná.

Od té doby, co jsem ale objevila Food Detective, je tato práce mnohem snažší a efektivnější. Již mnohokrát se mi s Food Detective podařilo odhalit příčinu klientových potíží a následnou úpravou jídelníčku odstranit zdravotní problémy, které sice nebyly život ohrožující, ale dlouhodobě klientovi znepříjemňovali život. Lea Vršecká (osobní trenérka, výživová poradkyně, vícemistryně ČR v bodyfitness)

———————————————————————————————————-

Mám 6 ročnú dcérku, od 3 rokov mala rôzne flaky a krupicovú pokožku na stehnách a zadku. Doktorky sa správali, ako keby nikde nebol žiadny problém, prehadzovali si nás a odvolávali sa, že je ešte príliš malá a že je to atopická pokožka. Neskutočne ma vytáčala táto “kvázi” bezmocnosť. Tak sme sa nahnevali, zistili sme, ze tadiaľto cesta nevedie až som raz do google zadal test potravinovej intolerancie. Našli test, kupili, šak za skúšku nič nedáme a vyšla jej intolerancia vajca, čo sme teda vobec nečakali… Po týždni sa problém vyriešil a predpisané kortikoidy už v podstate vôbec nepotrebujeme. Milan (Trnava)

———————————————————————————————————-

Kedže je po Vianociach a viacerých zaiste trápi nejaké to kilečko naviac, uvediem jeden pekný príbeh, ktorý nám teraz poslala jedna zo spokojných používateliek testu:) “Ahoj…no po necelých troch týždňoch bez mlieka, ktoré mi test identifikoval mám 4 kilá dole a to môžem papať čipsy, oriešky, všeličo a ide to dole, samozrejme to ale nepreháňam a naučila som sa papať mäso, raz za týždeň si dám, čo ja som nemusela predtým….takže som fooddetectivu nesmierne vďačná a babina sa má tiež fajn, nemusí brať žiadne lieky na pálenie záhy a žalúdok, čo pred tým sa bez toho nemohla najesť, stále mala kyselinu atď. Takže zatiaľ sme obe veľmi spokojné. A mlieko ani nechýba.” Dakujeme za pekny pribeh. Lucia (Myjava)

———————————————————————————————————-

“Mala som podozrenie, že niektoré potraviny mi prekážajú a práve včas sa mi dostal do rúk Food Detective. Môžem povedať, že moje podozrenie “pán detektív” potvrdil. Je pravda, že niektorých potravín sa neviem vzdať, ale tým, ktoré mi potvrdil ako najsilnejšie sa vyhýbam. Cítim sa lepšie a ľahšie a “pána detektíva” použijem aspoň raz do roka.” Lenka Šóošová (známa slovenská moderátorka a vizážistka)

———————————————————————————————————-

“Nikdy som nebol alergický na peľ, prach či nejakú potravinu. Jednak som ale cítil, že keď som úplný “všežravec” moje telo mi dáva signály ako únava či “neľahkosť”. Známy mi odporučil Food Detective a bol som prekvapený jednoduchosťou a najmä okamžitým výsledkom testu na potravinovú intoleranciu. Nie alergiu, proste ktoré typy potravín môjmu telu nesadnú. Úpravou stravy a stravovacích návykov som fakt už po pár tyždňoch cítil energiu zdravého teenagera. Vlastne o nič nejde, je to len zvyk. Zvykol som si nejesť, resp. obmedziť veci, čo mi nesedia a mám sa lepšie.” Peter Novák alias Šarkan (známy slovenský moderátor, hudobník, manažér a úspešný reprezentant Slovenska v karate KATA)

———————————————————————————————————-

“…čo sa týka stravovania, som sa stále snažil žiť čo najzdravšie, ale minulý rok som dosť často cítil ťažobu v žalúdku a nevedel som, z čoho to je, keďže sa stravujem zdravo. Moja dobrá kamarátka mi dala Fooddetective a ja som si urobil test na potravinovú intoleranciu; zistil som, že múku môj žalúdok tažko spracúva, a tak som ju úplne obmedzil, dnes naozaj nemám viac žiadny problém, čo sa týka žalúdočných a iných ťažkostí.”  Erik Ňarjaš (Majster SR a finalista MS v spoločenských tancoch, tréner, choreograf a tanečník Let´s dance, Bailando, riaditeľ tanečnej akadémie Piruett)

———————————————————————————————————-

“Food Detective som objavila v zahraničí a doslova a do písmena mi zmenil život. Cítim sa ako pred 10 rokmi. Momentálne táto skvelá pomôcka “už pomáha” aj mojim najbližším doma na Slovensku. Som týmto produktom nadšená!” Petra Bratislava

———————————————————————————————————-

„Maťko (13) trpel od útleho detstva zápchou. Napriek rôznym vyšetreniam mu nebola potvrdená žiadna diagnóza. K zápche sa pridružili opakované bolesti brucha a hlavy. Asi pred dvomi rokmi sa objavil na tvári ekzém. Vždy po vysadení  predpísanej liečby, sa ekzém znovu objavil. Všetky bežné testy na alergiu, ale aj testy na celiakiu vyšli negatívne. Zdravotné problémy neboli dramatické, ale dokázali negatívne ovplyvniť kvalitu života celej rodiny, veď sme stále chodili po lekároch.

Po rokoch  pokusov liečiť čiastkovo jednotlivé problémy, ktoré stáli celú rodinu veľa času, energie, stresu aj peňazí sme objavili FOOD DETECTIVE. Test ukázal silnú intoleranciu lepku, mlieka, vajíčok. Bolo pre nas dosť prekvapivé, že po upravení stravy v tak krátkom čase zmizol ekzém z tváre, a pomaly ustúpili aj bolesti brucha a hlavy. Za seba aj za syna môžem povedať, že nám to zmenilo život.“ Aďa zo Senca

———————————————————————————————————-

“Dobrý deň Andrea, vdaka food detektiv sme zistili, že problémy s pleťou nesúvisia s akné. Mam už potvrdené výsledky z krvi, takže viem že tester od vás je 100%ny. Mám už všetky predané, už mi zostal iba jeden, tak by som poprosila, ak by ste mala čas a priniesla mi ďalšie. Ďakujem! ” D

———————————————————————————————————-

„Nemohla som uveriť, ako lepšie som sa cítila hneď po niekoľkých dňoch, ako som vysadila “pozitívne” potraviny.  Ustúpili bolesti žalúdka, hnačka a opakované prerušované bolesti hlavy. Je to fakt neuveriteľné, keď až siedmim lekárom sa nepodarilo zistiť, prečo mi bolo stále zle.” Žaneta

———————————————————————————————————-

“Vylúčil som z jedálnička poctivo všetky potraviny, na ktoré mi vyšla intolerancia a rozdiel, ktorý môžem pozorovať na sebe v súvislosti s ekzémom, je priam neuveriteľný! Doslova sa za niekoľko dní vyčistil.” Jozef

———————————————————————————————————-

“Určite by som doporučil tento Cambridge Nutritional test aj ostatným ľuďom. Dokonca by som doporučil, aby sa naň mohlo každému prispieť zo systému zdravotného poistenia.” Laco

———————————————————————————————————-

“Dlhé mesiace som mala problémy s pleťou, červené “ostrovčeky” a akné, nielen na tvári. Cítila som ale, že celý môj organizmus nie je v poriadku – akoby bol celý opuchnutý.  Momentálne mám už dva týždne dekolt a chrbát skoro úplne čistý… Je pravda, že v tom čase, keď som si test kúpila som konzumovala dosť veľa syrov….. a čerstvej zeleniny a myslela som si, že to môže byť alergia aj na chemické postreky tej krásnej zeleniny. Ale tie kvasnice, ktoré mi vyšli, som trošku aj tušila a mlieko som si odpozorovala sama už dávno, tomu sa snažím vyhýbať úplne.

Len tie syry mi chutia… čo sa týka kukurice, tak zrovna pred mesiacom som zjedla celý balík kukuričných lupienkov a kamarátka, keď prišla na návštevu, skoro ma nespoznala… ja som bola neskutočné napuchnutá a predstavte si, že aj gynekologička na prehliadke ma nemohla ani poriadne vyšetriť, nakoľko mi hovorila, že mám neskutočne zaplynené črevá. Takže test je výborný, mám to potvrdené. No a už len vysadiť cigarety. Ďakujem moc, ešte raz.” Vlaďka (31, Bratislava)
———————————————————————————————————-

„Moja dcérka Aneta trpí na akné už od svojich šestnástich rokov. Nikdy sa s týmto problémom – ako dievča, ktoré sa chcelo samozrejme páčiť – nedokázala vyrovnať. Spočiatku sme navštevovali kožných lekárov, pričom nezabúdala ani na pravidelné čistenie v kozmetických salónoch; kupovali sme drahé ”zaručene účinné” kozmetické sety na domáce ošetrovanie aknóznej pleti a na doporučenia lekára užívala antibiotiká. Čo je však horšie – problém mojej dcéry sa nepodarilo riešiť ani mne.

Posledných 5 rokov pracujem ako výživový odborník (robím merania EAV prístrojom a na základe výsledkov doporučujem riešenie alternatívnou medicínou). Napriek tomu, že som pomohla už mnohým ľudom, mojej dcére som pomôcť nedokázala. Absolvovala všetky osvedčené detoxikačné programy na odplesnenie, a i napriek tomu, že sa celkovo cítila lepšie, stav jej pleti sa zlepšil len parciálne.

Jedného dna mi bol predstavený test Food Detective. Už po vypočutí si základných informácií o teste, som vedela, že ho musím aplikovat na Anetke. Na moje prekvapenie to nebola jedna, ale hneď 5 problémových potravín, z ktorých niektoré boli pre ňu – priaznivca zdravej výživy – doslova šokujúce: napr. pšenica, tvrdá pšenica.

Následne na to sme si to ešte potvrdili v laboratóriách a test sa ukázal na 100% spoľahlivý. Dcére som zostavila špeciálnu diétu, ktorá neobsahuje ani lepok ani pšeničný proteín, obohatila som jej stravu o vitamíny, ktoré vylúčením kvasníc, pšenice a vajíčok postrádala. Po týždni sa stav jej pleti zlepšil o 50%, čo bolo doteraz nevídané. Prestala sa ráno budiť z novými zapálenými vredmi. Som šťastná, že je šťastná a že sme to s Food Detectivom dokázali. Veľmi pekne Vám ďakujem.” Stanislava

———————————————————————————————————-

„Na základe rýchleho zistenia problémovej potraviny cez Food Detective test som sa zbavila ekzému na dekolte a na rukách. Stravovací plán mi – napriek tomu, že mi vyšlo viacero potravín – vcelku vyhovoval; pomerne rýchlo som si zvykla na nové potraviny. Neverila som, že po 10 dňoch môžu prísť také viditeľné výsledky. Okrem toho som veľmi ľahko schudla. Moc moc ďakujem, bolo to jednoduché a nikdy by som nepovedala, že chudnúť sa dá aj bez hladovania. Je to úžasná pomôcka.” Kvetka (56)

———————————————————————————————————-

„Pomocou Food Detective testu som zistila, že aj ja patrím do skupiny celiatikov. Mala som viaceré symptómy, ktoré som snažila prehliadat, ale priznám sa, takéto niečo som naozaj nečakala. Návštevu lekára som zakaždým, ked pominulo najhoršie odložila, a až dnes (ked mi to ukázal váš test), si uvedomujem že som vlastne roky jedla potraviny, ktoré mi škodili. Teraz, keď mi celiakiu potvrdil aj lekár, snažím sa dodržiavať bezlepkovú diétu. Test doporučujem všetkým mojim známym, myslím si, že každý by mal vedieť, ktoré potraviny nie sú preňho. Želám všetko dobré, s pozdravom” Zuzka

———————————————————————————————————-

„Chcela by som sa podeliť o krátky príbeh. Roky ma bolievala päta, a vôbec kĺby. Food Detective som vyskúšala predovšetkým kvôli únave a tráviacim problémomnafukovaniu. Na počudovanie ma tento test zbavil všetkých mojich problémov s trávením, cítim sa skvele a hovoria mi, že aj mladšie (asi to bude tým, že už nie som stále unavená). Okrem toho som zistila, že môj problém s pätou tiež súvisí so stravou; akonáhle zaradím ryžu, melóny, či orechy, bolesť sa na druhý – tretí deň objaví. Overila som si to už 3x.

Je to zvláštne, ale ryžu (aj nelúpanú) som jedávala ako diétne jedlo, nezdalo sa mi, že by mi robila zle. Dnes to viem a jednoducho tieto tri potraviny nekonzumujem. Je to ľahké zistiť a úžasné na tom je to, že sa nemusím držať nejakej zložitej diéty. Výborné, vrele doporučujem všetkým.” Milada

———————————————————————————————————-

„Pre tento test som sa rozhodla pre podozrenie, že by som mohla byt „citlivá“ na pšenicu. Bola som nafúknutá a cítila som sa stále unavená. Snažila som sa jesť alternatívy k pšeničnému chlebu, ako je ražný chlieb a ovsené koláče. Avšak test ukázal, že som intolerantná na lepok a vyvarovat sa teda musím nielen pšenici ale aj ovsu, jacmenu a raži! Keby som si neurobila tento test, nikdy by som si to neuvedomila.

Hneď po teste som nastúpila na diétu bez lepku. Asi dva dni som mala mierne bolesti hlavy, ale potom som si okamžite všimla ten podstatný rozdiel. Môj nafúknutý žalúdok splasol a mala som podstatne viac energie – napríklad už nebol pre mna taký problém ráno vstat z postele, ci zvládnut fyzické práce okolo domu – dokonca som dokázala žehlit o pol siedmej ráno! Po jednom mesiaci na strave bez lepku som stratila 4 kg na váhe, čo bolo pre mna vždy neuveritelný problém.

Dnes nepocitujem túžbu po potravinách s obsahom lepku – potraviny ako chlieb, koláce, keksy….. To znamená, že mám väcšiu kontrolu nad mojimi stravovacími návykmi a absorpcia živín je ovela efektívnejšia. Moja strava je zdravšia a cítim sa podstatne lepšie. S výsledkami som velmi spokojná. Test som odporucila aj mojej rodine a priatelom, pretože sa výrazne zmenil môj život. V súcasnosti sa pripravujem na maratón v Londýne. Mám celkovo perfektný životný pocit, vela energie, vdaka čomu dokážem vsunúť do môjho rušného denného plánu aj tréningy. Zvládam popritom aj rozbeh vlastného podnikania a starostlivost o môjho malého syna.” Zuzana

———————————————————————————————————-

Svalovou slabosťou trpím približne od svojich 18-tich rokov, ale vážnejšie som si to uvedomila až vtedy, keď mi takmer vypadlo z rúk kamarátkine dieťa. Od tej chvíle som sa rozhodla, že by som nemala mať deti – a to nielen kvôli strachu, že by mi mohli vypadnúť, ale aj kvôli strachu, že by som nebola schopná donosiť dieťa, zatiaľ čo budem tehotná. Po dlhú dobu som nedržala žiadne z detí mojich priateľov alebo príbuzných kvôli strachu, že by mi mohli vypadnúť. Po niekoľkých rokoch na návšteve u môjho lekára mi povedali, že to “nie je nič strašné” – diagnostikovali mi svalovú slabosť Myasthenia Gravis (MG).

Nebola som teda hypochonder! Nato som absolvovala obrovské množstvo testov (niektoré dosť hrozné) a predpísali mi množstvo rôznych liekov (jeden z nich bol dokonca steroid) – všetky s vedľajšími účinkami. Nakoniec sa však lekári zhodli, že ja vlastne nemám túto chorobu. To bolo skutočne už to posledné, kedy som sa rozhodla vziať svoj život do vlastných rúk. Objednala som si test potravinovej intolerancie a tiež absolvovala test na avitaminózu, keďže som si myslela, že ma možno ovplyvňuje len niečo, čo jem. Výsledkom bolo, že mám v tele Candida albicans a takmer žiadne vitamíny, pravdepodobne v dôsledku zbytočných steroidov predpísaných na MG.

Kamarát mi odporučil, aby som išla na špeciálnu diétu, ktorá – musím priznať -neobsahovala veľa a okrem toho som jedla tabletky, aby som zabila Candidu a mohla opäť v tele vybudovať  vitamíny. Bola som veľmi skeptická, ale nasledovala som jeho rady …… Nakoniec som bola ale veľmi rada, že som to urobila, lebo takmer okamžite som sa cítila silnejšie. I keď som stratila dosť veľa na váhe, cítila som sa silnejšie a mala viac energie ako pred rokmi! Tento režim som dodržiavala približne 6 mesiacov a potom sa postupne kúsok po kúsku zaraďovala jedlo, ktoré som musela vynechať. Akonáhle som mala nejakú reakciu, jednoducho som prestala toto jedlo jesť trochu dlhšie a opätovne ho zaviedla neskôr.

Nakoniec som sa cítila tak dobre a taká silná, že som sa rozhodla, že budem mať deti.  Dnes som mu nesmierne vďačná, pretože, ak by som si neurobila tento test, nemyslím si, že by som sa niekedy cítila dostatočne silná na to, aby som mala deti.” Katka (32)

———————————————————————————————————-

Prvýkrát som sa stretol s podobnými príznakmi asi pred 13-14 rokmi. Zakaždým, keď som si dal čaj a toast cítil som sa nafúknutý a niekedy mi bolo skutočne veľmi zle. Tak to išlo po nejakú dobu, ale vôbec som nevedel, z čoho to bolo. Za posledné 2 až 3 roky som však cítil, že tieto príznaky začínajú výrazne ovplyvňovať môj zdravotný stav – bol som neustále unavený, nafúknutý a trpel som bolesťami hlavy. Skutočnou výzvou, aby som vôbec navštívil môjho lekára, bol môj neustály kašeľ a bolesť v hrdle.

Po niekoľkých návštevách v nemocnici, kde ma podrobne skúmali, mi ani o rok neskôr nevedeli dať žiadne vysvetlenie a povedali: “nevieme, čo by sme pre Vás ešte mohli urobiť.” Bolesti hlavy sa stupňovali, kašeľ zhoršil a moje ústa nedokázali rozlišovať chuť. Nakoniec som dospel k záveru, že príčina tkvie niekde v mojej strave.

Vtedy som sa rozhodol, že si urobím test potravinovej intolerancie, na základe čoho som sa vzdal na mesiac pšenice, lepku, mliečnych výrobkov. Bolesti hlavy ustúpili, cítil som sa naozaj lepšie, jediný problém, ktorý zostal bol môj kašeľ. I keď mierne ustúpil, ale v noci a niekedy aj cez deň, som stále kašľal. Vtedy som sa obrátil na vás, na čo ste mi poradili znížiť príjem škrobu a jesť viac ovocia a surovej zeleniny. To malo naozaj zmysel, pretože škrob podporuje tvorbu hlienu.

Bolo to tvrdé a občas aj frustrujúce zvládať prísnu diétu. Berúc však do úvahy, koľko som trpel, myslím si, že to stálo za to. Kašeľ sa zmiernil najmenej na 85%. Často mi bývalo veľmi nepríjemné kašlať v práci v kancelárii a pritom som nebol ani prechladnutý a nemal ani chrípku. Teraz už môžem cez noc spávať.Viem, že som na správnej ceste, a pokiaľ sa budem o seba starať, bude to každý deň lepšie, dokonca som začal jesť viac surovej zeleniny. Vrelá vďaka. Jozef

———————————————————————————————————-

Po vyskúšaní všetkých možných diét a marnení peňazí na lieky, teda nie celkom správnom prístupe k stravovaniu, som to konečne dokázal. Moje celoživotné pneumatiky zmizli, ako ste sľúbili a ja som stratil kameň hmotnosti. Najlepšie na tom však je, že môžem prakticky jesť, čo chcem (okrem potravín, na ktoré mi vyšla intolerancia). Ako “neveriaci Tomáš” musím uznať, že to funguje a úprimne poďakovať, že ste mi pomohli vyriešiť môj problém. Bernard


skúsenosti s Food Detective